Chlor do basenu Chlortix T tabletki 20g - 1 kg
Chlor do basenu Chlortix T tabletki 20g - 1 kg

Chlor do basenu. 

Wolno rozpuszczalne tabletki chlorowe do basenu.

Symklozen - wolno rozpuszczalny - wysoka zawartość aktywnego chloru

47,17 zł
Czas realizacji zamówienia 24-48h
Waga
DOSTĘPNY

Opis

Chlor do basenu w postaci tabletek 20g. Wysokie stężenie aktywnego chloru. Polski Producent. Potwierdzone działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. 

Chlor do basenu CHLORTIX T  jest dla mniejszych basenów ogrodowych - stelażowych i rozporowych takich firm jak Bestway i Intex.

Tabletki należy umieścić w skimmerze lub pływającym dozowniku, ponieważ wrzucone bezpośrednio do wody mogą odbarwić dno basenu.

Działanie:

Stwierdzono, iż preparat niszczy patogenny takie jak:

  •   Escherichia coli
  •   Pseudomonas aeruginosa
  •   Staphylococcus aureus
  •   Enterococcus hirae
  •   Legionella pneumophila
  •   Candida albicans
  •   Aspergillus niger

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu

Zakres stosowania:

Preparat bakteriobójczy, grzybobójczy do dezynfekcji wody basenowej, pitnej.

 

Sposób użycia

  •     Baseny przydomowe bez automatycznej stacji dozującej

Przy napełnianiu basenu, wodą o jakości wody pitnej. Należy doprowadzić pH do poziomu 6,9 -7,2. Przy włączonej pompie cyrkulacyjnej zapewniającej stale i równomiernie mieszanie wody zastosować 60 g  preparatu Chlortix T na 10 m3 wody. Efekt bakteriobójczy uzyskujemy po okresie 24h.

3 tabletki  o gramaturze 20g.

Zaleca się powtórzenie czynności raz w tygodniu. Duża liczba osób korzystających z basenu oraz silne nasłonecznienie wpływają na szybsze zużycie chloru w wodzie basenowej. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji zaleca się po 3 dniach dodać 30 g preparatu Chlortix T na 10 m3 wody

Przeparty Chlortix T można dawkować bezpośrednio za pomocą skimera lub pływaka dozującego. Godnym polecania jest również sposób dozowania za pomocą śluzy dozującej. Nigdy nie należy dozować preparatu bezpośrednio do basenu. Grozi to miejscowym odbarwieniem foli basenowej.

Po procesie dezynfekcji pozostałości wolnego chloru powinny być zgodne z wartościami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2007 nr 61 poz. 417 z późn. zm.).

Skład:

1000 g preparatu zawiera substancję czynną: symklozen [inna nazwa: kwas trichloroizocyjanurowy], CAS: 87-90-1, WE: 201-782-8 [zaw. 990 mg/g (zaw. aktywnego chloru 900mg/g)];

 

 

Szczegóły produktu

5000 Przedmioty

Załączniki

PRODUKTY POWIĄZANE