Chlor do basenu Chlortix T tabletki 20g - 3 kg
Chlor do basenu Chlortix T tabletki 20g - 3 kg

Chlor do basenu - wolno rozpuszczalny - wysoka zawartość aktywnego chloru

111,62 zł
Czas realizacji zamówienia 24-48h
DOSTĘPNY

Opis

Chlor do basenu w postaci wolno rozpuszczalnych tabletek 20g jest środkiem bakteriobójczym, grzybobójczym do dezynfekcji wody basenowej i pitnej. Wysokie stężenie aktywnego chloru.

Preparat jest przeznaczony do użytku powszechnego.

Tabletki CHLORTIX T 20g są dedykowane dla mniejszych basenów ogrodowych - stelażowych i rozporowych takich firm jak Bestway i Intex.

Nasz produkt posiada stwierdzone działanie bakteriobójcze i grzybobójcze.

Niszczy patogeny takie jak:

  • Escherichia coli
  • Pseudomonas aeruginosa
  • Staphylococcus aureus
  • Enterococcus hirae
  • Legionella pneumophila
  • Candida albicans
  • Aspergillus Niger

Dokładne dawki i czasy potrzebne do uzyskania efektu biobójczego dla powyższych szczepów podane są na etykiecie produktu.

Sposób użycia:

Baseny przydomowe bez automatycznej stacji dozującej:

Przy napełnianiu basenu wodą o jakości wody pitnej należy doprowadzić pH do poziomu 6,9-7,2. Przy włączonej pompie cyrkulacyjnej zapewniającej stałe i równomiernie mieszanie wody zastosować 60g (3 tabletki o gramaturze 20g) preparatu ChlorTix T na 10m3 wody. Efekt bakteriobójczy uzyskujemy po okresie 24h.

W celu osiągnięcia wymaganej wartości pH zalecamy korzystanie z naszych korektorów pH.

Zaleca się powtórzenie czynności raz w tygodniu. Duża liczba osób korzystających z basenu oraz silne nasłonecznienie wpływają na szybsze zużycie chloru w wodzie basenowej. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji zaleca się po 3 dniach dodać 30g preparatu ChlorTix T na 10m3 wody

Preparat Chlortix T można dawkować bezpośrednio za pomocą skimmera lub pływaka dozującego. Zaleca się również sposób dozowania za pomocą śluzy dozującej. Nigdy nie należy dozować preparatu bezpośrednio do basenu. Grozi to miejscowym odbarwieniem folii basenowej.

Po procesie dezynfekcji pozostałości wolnego chloru powinny być zgodne z wartościami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2007 nr 61 poz. 417 z późn. zm.)

W celu sprawdzenia zawartości wolnego chloru oraz wartości pH zalecamy korzystanie z dostępnych w naszej ofercie urządzeń pomiarowych (testów kolorymetrycznych lub fotometru).

Bezpieczeństwo:

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Należy unikać: wdychania, kontaktu ze skórą, oczami oraz spożywania. W wypadku narażenia postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie produktu.

Niebezpieczny dla środowiska w szczególności organizmów wodnych.

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnych i przewiewnych pomieszczeniach z dala od substancji utleniających, kwasów i substancji łatwopalnych. Opakowanie powinno być wyraźnie oznakowane. Chronić przed wilgocią i kontaktem z innymi substancjami.

Temperatura składowania 5 - 25°C.

Skład:

Substancja czynna: symklosen CAS: 87-90-1, WE: 220-767-7 [inna nazwa: kwas trichloroizocyjanurowy] zaw. 990 mg/g (zaw. aktywnego chloru 900mg/g) 

Termin ważności: 24 miesiące od daty produkcji.

Szczegóły produktu

Załączniki

PRODUKTY POWIĄZANE

16 innych produktów w tej samej kategorii: