Fotometr LUMISO 6
  • Fotometr LUMISO 6
Kod produktu: LMP006
PALINTEST

Fotometr LUMISO 6

2 768,29 zł netto

3 405,00 zł brutto
Czas wysyłki zamówienia 24-48h
Na stanie:10000 szt.

Najnowszy fotometr LUMISO 6 (dawniej Pooltest 6) - pomiar odczynu pH, zawartości wolnego/całkowitego chloru, kwasu cyjanurowego, alkaliczności całkowitej, twardości wapniowej i bromu. W plastikowej walizce fotometr, 4 szklane fiolki, szczoteczka i 4 mieszadełka oraz po 100 tabletek każdego rodzaju. Gwarancja - 2 lata.

Zapytaj o produkt
Fotometr LUMISO 6

Fotometr LUMISO 6

Najnowszy fotometr LUMISO 6 (dawniej Pooltest 6) - pomiar odczynu pH, zawartości wolnego/całkowitego chloru, kwasu cyjanurowego, alkaliczności całkowitej, twardości wapniowej i bromu. W plastikowej walizce fotometr, 4 szklane fiolki, szczoteczka i 4 mieszadełka oraz po 100 tabletek każdego rodzaju. Gwarancja - 2 lata.

 

Liczba sztuk:
Koszty dostawy

Nowe fotometry Lumiso Pooltest zostały wprowadzone na rynek w styczniu 2021. Działanie ich opiera się na technologi firmy Palintest z wykorzystaniem kolometrycznego standardu DPD. W porównaniu do poprzednich fotometrów Pooltest fotometry Lumiso Pooltest mają wiele nowych i ulepszonych funkcji. Wyniki aż 50 testów są przechowywane w pamięci urządzenia.

Fotometr mierzy ilość światła przechodzącego kolejno przez próbkę wody zabarwionej odpowiednią tabletką, a następnie przez filtr optyczny. Ilość przechodzącego światła jest mierzona przez moduł pomiarowy i porównywana z próbką wody surowej używanej do kalibracji zerowej fotometru. Im ciemniejszy kolor próbki, tym mniej światła przez nią przejdzie. Na przykład przy pomiarze chloru próbka wody zostaje zabarwiona na kolor różowy o intensywności proporcjonalnej do zawartości chloru w wodzie (im większe stężenie chloru, tym ciemniejszy jest kolor różowy).

Fotometry Lumiso umieszczone są w plastykowych walizkach zawierających wszystkie akcesoria, w tym wzorce kontrolne, zapasowe probówki i wodoodporne pudełko na odczynniki zabezpiecza-jąc je przed zniszczeniem i umożliwiając tym samym przeprowadzenie pomiarów w dowolnym miejscu

Cechy fotometrów Lumiso

• Po podłączeniu do komputera poprzez gniazdo USB istnieje możliwość zarządzania danymi. Ponadto oprogramowanie fotometru może być uaktualniane zdalnie bez konieczności wysyła-nia go do serwisu firmy Palintest.

• Duży wyświetlacz zwiększa ilość pokazywanych informacji i sprawia, że wykonywanie pomia-rów jest dużo łatwiejsze.

• Z dwoma zakresami pomiarów chloru 0 – 5 mg/l i 0 – 10 mg/l Lumiso umożliwia mierzenie chloru w pełnym zakresie wykluczając konieczność rozcieńczania próbki wody lub użycia dwóch przyrządów, jak w przypadku poprzedniej generacji fotometrów Pooltest).

• Fotometry posiadają pamięć wyników ostatnich 50 pomiarów.
• Ergonomiczny kształt przyrządu umożliwia wygodne trzymanie go ręku przy dokonywaniu od-czytów i obsłudze za pomocą miękkich przycisków. Antypoślizgowa podstawa uniemożliwia zsunięcie się fotometru nawet z pochylonych powierzchni.

• Intuicyjna obsługa za pomocą 2 przycisków z wykorzystaniem symboli na wyświetlaczu jest zrozumiała dla każdego (brak określeń językowych).

• Funkcja 1-krotnego zerowania przydatna przy wielu pomiarach w tym samym basenie.

• Automatyczne wyłączanie fotometru w celu oszczędzania baterii.

• Mocna i wodoodporna konstrukcja.

• Gwarancja – 2 lata.

Fotometry Lumiso Pooltest 3 służą do badania wielu wymienionych parametrów wody za pomocą tabletek DPD w podanych niżej zakresach:

Chlor 0 – 5 mg/l

Chlor 0 – 10 mg/l

Kwas cyjanurowy 0 – 100 mg/1

pH Phenol Red 6,5 – 8,4 pH

Brom 0 – 10 mg/l

Alkaliczność całkowita 0 – 500 mg/l

Twardość wapniowa 0 – 500 mg/l

Do badań należy stosować wyłącznie tabletki firmy Palintest. Zapewniają one stabilność pomia-rów w okresie magazynowania oraz mają gwarantowaną trwałość przez okres 5 lub 10 lat.

Powszechnie używane tabletki do badania zawartości chloru w wodzie to DPD 1 oraz DPD 3.

Ponadto produkowane są także tabletki DPD 2 oraz DPD 4. Jednakże zastosowanie tych tabletek jest mało znane. Poniżej krótkie wyjaśnienie dotyczące zastosowania wszystkich tabletek DPD:

• DPD 1 – do badania wolnego chloru,

• DPD 2 – używana łącznie z DPD 1, do badanie chloru związanego i monochloramin,

• DPD 3 – używana łącznie z DPD 1, do badania chloru całkowitego,

• DPD 4 – do badania tlenu aktywnego.

Dane techniczne fotometrów Pooltest 3,

Rodzaj: 

Długość fali:

Dokładność pomiaru:

Wyświetlacz LCD:

Intearfejs użytkownika

Wymiary fotometru i masa

Klasa ochrony

Zasilanie

Podłączenie

Temperatura otoczenia:

Fiolki pomiarowe:

Pojemność pamięci:

fotometr z bezpośrednim odczytem o dwóch długościach fali oferują- cy bezpośredni odczyt wstępnie zaprogramowanych testów kalibracji

automatyczny wybór długości fali 530 nm i 575 nm ± 1% zakresu pomiarowego

ekran 225 x 138 pikseli LCD z podświetleniem

Obsługa za pośrednictwem dwóch przycisków z wykorzystanie symboli na wyświetlaczu bez konieczności znajomości języka obcego

163 x 70x 47 mm, 275 g

IP67 (wodoodporny do 1 m)

3 x 1,5 V AA

gniazdo i kabel USB dla ściągania wyników pomiarów i aktualizacji oprogramowania

0 – 50 C

szklane o średnicy 25 mm

ostatnich 50 pomiarów (kalibracja zera przechowywana w pamięci do wyłączenia fotometru lub nowej kalibracji)

Korzystając z fotometru Lumiso Pooltest 6 można wyznaczyć równowagę wodną Palintest (uproszczony wskaźnik równowagi wodnej Palintest), który odpowiada dokładniejszemu wskaźnikowi nasycenia Langeliera. Wyznaczanie równowagi wodnej w wodzie basenowej było do tej pory w Polsce bardzo rzadko stosowane. Jednakże jego znajomość jest istotna, gdyż wskazuje czy woda jest korozyjna, czy też ma zdolność do tworzenia kamienia. Ma to duży wpływ na żywotność wyposażenia basenu. Aby wyznaczyć wskaźnik równowagi wodnej Palintest należy zmierzyć pH wody, twardość wapniową oraz alkaliczność (zasadowość) całkowitą. Korzystając ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi można ten wskaźnik w prosty sposób wyliczyć.