Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200
  • Dolphin Wave 200

Dolphin Wave 200

Czas wysyłki zamówienia 24-48h

Dolphin Wave 200 jest najnowszym i najbardziej zaawansowanym technicznie odkurzaczem do czyszczenia średnich basenów publicznych o długości do 33 m i głębokości do 7 m. PROŚBY O INDYWIDUALNĄ WYCENĘ PROSIMY KIEROWAĆ NA: oferty@gotix.com.pl

Waga netto 1000g.;

Zapytaj o produkt
Dolphin Wave 200

Dolphin Wave 200

Dolphin Wave 200 jest najnowszym i najbardziej zaawansowanym technicznie odkurzaczem do czyszczenia średnich basenów publicznych o długości do 33 m i głębokości do 7 m. PROŚBY O INDYWIDUALNĄ WYCENĘ PROSIMY KIEROWAĆ NA: oferty@gotix.com.pl

 

Liczba sztuk:
Koszty dostawy

Dolphin Wave 200 jest najnowszym i najbardziej zaawansowanym technicznie odkurzaczem do czyszczenia średnich basenów publicznych o długości do 33 m i głębokości do 7 m. Odkurzacz efektywnie czyści i odkurza dno basenu usuwając gromadzące się na nich naloty. Systematyczne stosowanie odkurzacza powoduje usunięcie większości zanieczyszczeń z basenu i zapobiega powstawaniu większych skupisk bakterii i glonów. W trakcie odkurzania usuwane są także zanieczyszczenia organiczne, co w znacznym stopniu zmniejsza zużycie chloru i innych preparatów chemicznych używanych do uzdatniania wody basenowej. Ponadto praca odkurzacza w basenie powoduje dodatkowe wymieszanie wody, co jest także czynnikiem redukującym zużycie środków chemicznych.

Wszystkie zanieczyszczenia zbierane są w unikalnym cyklonowym układzie filtracyjnym dostępnym w łatwy sposób od góry odkurzacza. Zewnętrzną warstwę stanowi komora filtracyjna, w której znajduje się spirala wprowadzająca wodę w szybki ruch obrotowy. Większe zanieczyszczenia (np. liście) wyłapywane są na zgrubnym siatkowym wkładzie filtracyjnym o dokładności filtrowania 300 μm. Środek układu stanowi filtr kartuszowy superdokładny, który usuwa najdrobniejsze zanieczyszczenia rzędu 50 μm. Przy brudnym basenie lub na początku sezonu zaleca się za-stosowanie filtra kartuszowego o dokładności filtrowania 100 μm, który można zakupić jako opcję. Zapełnienie układu filtracyjnego sygnalizowane jest diodą na panelu sterującym MMI, co wskazuje na konieczność jego wyczyszczenia.

Odkurzacz wyposażony został w dwie aktywne szczotki główne PVC (przednia i tylna), jak również w cztery aktywne szczotki boczne PVC. Obracają się one z prędkością 1,5 razy większą od kół napędowych pasków trakcyjnych. Zapewnia to skuteczne usuwanie skupisk bakterii, glonów i innych zanieczyszczeń z dna i narożników basenu. W przeciwieństwie do innych mniejszych odkurzaczy napęd odkurzacza zapewniają wykonane ze specjalnego tworzywa paski trakcyjne, a nie szczotki. Przewód pływający znajduje się na rolce zwijającej wyposażonej w obrotnicę, skąd jest automatycznie pobierany przez odkurzacz podczas cyklu pracy. Składany uchwyt umożliwia ręczne zwinięcie przewodu po zakończeniu czyszczenia basenu. Dolphin Wave 200 wyposażony został w dwa silniki napędowe oraz w mikroprocesorowy układ sterowania i autodiagnostyki z nowym algorytmem skanowania.

Nowością jest zastosowanie oddzielnego modułu nawigacyjnego wyposażonego w kompas, żyro-skop, przyśpieszeniomierz i pochyłomierz. Kompas zachowuje kierunek względem ziemi, żyroskop zachowuje stały kierunek względem punktu startowego, natomiast przyśpieszeniomierz’ i pochyłomierz służą do detekcji ścian basenu.

Moduł nawigacyjny stosuje cztery metody detekcji ścian basenu:

● żyroskop – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę, czujnik wykrywa, że brak postępu w ruchu,

● przyspieszeniomierz – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę, czujnik wykrywa opóźnienie i tym samym ścianę,

● pochyłomierz – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę pod kątem większym niż 450 to czujnik wykrywa ścianę,

● jeśli odkurzacz nie osiągnie ściany po przejechaniu ustawionej na panelu MMI długości basenu, to przejeżdża jeszcze dodatkowo 3 – 5 m traktując to jak osiągnięcie ściany.

Moduł nawigacyjny zapewnia poruszanie się odkurzacza po liniach prostych i równoległych w sto-sunku do linii startowej z odchyleniem nie przekraczającym 25 cm na długości 25 m na basenach z płaskim dnem i prostokątnym kształcie.

Dolphin Wave200 posiada umiejętność samoprogramowania cyklu pracy dla konkretnego basenu zapewniającą efektywny proces czyszczenia mimo różnych przeszkód znajdujących się w basenie jak wyspy, drabinki czy schody. W wyniku tego bardzo skutecznie czyści dno średnich basenów bez względu na ich typ i kształt, włącznie z basenami posiadającymi wypłycenia (plaże) , basenami ze stromo podnoszącym się dnem (nawet do 35%) oraz z basenami posiadającymi wyspy i inne przeszkody.

Panel sterujący MMI

Umieszczony na wózku panel sterujący MMI (Man-Machine Interface) wyposażony jest w ekran LCD, przyciski POOL (Basen) i HOME (Powrót), cztery przyciski do obsługi menu oraz dwie czerwone diody (Pełny worek filtracyjny i Alarm). Parametry basenu i pracy odkurzacza można zaprogramować dla czterech basenów (Profil A, B, C i D), dzięki czemu każdorazowe uruchomie-nie odkurzacza wymaga jedynie wybrania odpo-wiedniego profilu. Obsługa panelu jest bardzo przyjazna i nie wymaga większych kwalifikacji. Na panelu sterującym można także wprowadzić aktualną datę i czas, sprawdzić stan worków filtracyjnych (czy są brud-ne), wybrać profil basenu, wybrać rodzaj języka menu (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański), zobaczyć komunikaty błędów, statystykę oraz tryb serwisowy po wprowadzeniu hasła.

Umieszczony na panelu pilot umożliwia wybór trybu pracy ręcznej i skierowanie odkurzacza do miejsc wymagających dodatkowego czyszczenia za pomocą czterech przycisków.

Na panelu MMI możliwy jest wybór następujących parametrów:

● Typ basenu:

  ►prostokątny – domyślny, wszystkie kąty basenu proste i ściany basenu proste,

  ►kształtowy – minimum jeden kąt basenu zaokrąglony, bądź basen prostokątny z zagłębie-niem do skoków.

● Typ skanowania:

  ►krzyżowe – domyślne, zalecane dla wszystkich basenów bez ograniczeń, jak również z za-głębieniami do skoków, czy krótkim czasie cyklu pracy,

  ►liniowe w lewo lub prawo,

  ►baseny z przeszkodami (jak wyspy) w lewo lub prawo – zapobiega zawinięciu się przewodu zasilającego wokół przeszkody,

  ►labiryntowe – jak w odkurzaczu Wave 100.

● Rozstaw torów jazdy odkurzacza:

  ►dokładny – około 30 cm,

  ►średni – około 60 cm,

  ►zgrubny – około 120 cm.

● Długość basenu:

  ►15, 20, 25, 30, 35, 40, 50 metrów.

● Długość cyklu pracy:

  ►1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 lub 8 godzin.

● Czas zwłoki rozpoczęcia pracy:

  ►1, 2, 3, 4, 5, 6 godzin (umożliwia opadnięcie zanieczyszczeń na dno basenu).

Cechy odkurzacza Dolphin Wave 200

►Proste pierwsze uruchomienie i tryb szybkiego startu przy codziennej eksploatacji.

►Łatwość obsługi dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym:

►bardzo wygodny dostęp od góry do cyklonowego układu filtracyjnego z dodatkowym filtrem kartuszowym,

►automatyczne operacje POOL (Basen) oraz HOME (Powrót) umożliwiają łatwą eksploata-cję odkurzacza bez zbędnego wysiłku,

►wygodny i prosty w obsłudze i programowaniu panel sterujący MMI z pilotem zdalnego ste-rowania.

►Efektywne skanowanie dna basenu dzięki zastosowaniu oddzielnego modułu nawigacyjnego. W wypadku awarii modułu odkurzacz ma wbudowany dodatkowy żyroskop, który umożliwia dokończenie czyszczenia basenu w prawidłowy sposób.

►Wbudowany system autodiagnostyki (analizator) umożliwia zapisanie parametrów pracy i wy-stępujących usterek w pamięci typu flash za pomocą gniazda USB.

►Podwójny system aktywnych szczotek głównych oraz cztery aktywne szczotki boczne zapew-niają skuteczne usunięcie zanieczyszczeń z dna i narożników basenu.

►Odkurzacz jest przeznaczony do wszystkich pokryć dna basenów – napęd odkurzacza za-pewniają paski trakcyjne.

►Odkurzacz ma wbudowany mechanizm ułatwiający omijanie przeszkód w basenie oraz nadaje się do pracy w basenach posiadających wypłycenia (plaże).

►Zespół napędowy posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem.

►Wyposażony jest w wózek do wygodnego transportu i przechowywania odkurzacza wraz z przewodem pływającym, zasilaczem oraz panelem MMI z pilotem zdalnego sterowania.

►Prosta konstrukcja odkurzacza umożliwia obsługę serwisową i wymianę podstawowych części na basenie.

►Szkolenie obsługi na basenie zapewnia dystrybutor odkurzaczy Dolphin Wave 200.

►Sprawdzona niezawodność – dostarczany przez izraelską firmę Maytronics, światowego lidera w produkcji automatycznych odkurzaczy basenowych.

►Dolphin Wave 200 uważany jest w swojej klasie za odkurzacz posiadający najlepszy współ-czynnik ceny do osiągów. Odkurzacz został specjalnie zaprojektowany do długiej i niezawod-nej pracy przy codziennym użytkowaniu. Elementy konstrukcyjne wykonano ze specjalnie wzmacnianych tworzyw sztucznych ze względu na trudną eksploatację na basenach publicz-nych zapewniając tym samym długoletnią i niezawodną pracę.

Klasyfikacja wg Maytronics COMMERCIAL

Możliwości czyszczenia Dno basenu

Minimalna głębokość basenu 0,4 m

Maksymalna głębokość basenu 7 m

Zalecane parametry wody
  ►Wolny chlor Maksymalnie 4 mg/l (ppm}

  ►Odczyn pH 7,0 – 7,8

  ►Stężenie soli NaCl Maksymalnie 5000 mg/l (ppm)

  ►Temperatura 60 – 340 C

Napęd Podwójny DIAGNOSTIC

Cykl pracy (czyszczenia) 1/2/3/4/5//6/7/8 godz.

Wydajność pompy 34 m3/godz.

Prędkość liniowa 12,5 m/min

Prędkość czyszczenia powierzchni 7,5 m2/min

Szerokość czyszczenia 0,6 m

Pokonywanie pochyłości dna do 350

Przewód pływający 3-żyłowy o długości 35 m z rolką zwijającą

System filtracji Cyklonowy układ filtracyjny oraz filtr kartuszowy

Dokładność filtracji
  ►300 μm dla układu cyklonowego

  ►100 μm dla filtra kartuszowego dokładnego (opcja)

  ►50 μm dla filtra kartuszowego superdokładnego

Szczotki Dwie aktywne szczotki główne PVC oraz cztery aktywne szczotki boczne PVC do czyszczenia ścian

Zasilacz Cyfrowy DOLHIN WAVE 200

Napięcie zasilania pierwotne 100 - 250 V, 50-60 Hz, 500 W

Napięcie zasilania wtórne = 30 V

Stopień ochrony zasilacza IP 54

Zdalne sterowanie Tak, za pomocą panelu MMI i pilota zdalnego sterowania

Wózek transportowy Tak, z rolką zwijającą i obrotnicą przewodu pływającego

Masa (bez przewodu) 24 kg

Gwarancja 24 miesiące lub 3000 godz. pracy zespołu napędowego

Każdy odkurzacz Dolphin Wave 200 dostarczany jest w kartonie zawierającym:

  ►Odkurzacz z przewodem pływającym,

  ►cyklonowy układ filtracyjny z filtrem kartuszowym 50 μm,

  ►wózek transportowy z rolką zwijającą i obrotnicą,

  ►zasilacz,

  ►panel MMI z pilotem zdalnego sterowania,

  ►instrukcję obsługi.