Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL
 • Dolphin Wave 300 XL

Dolphin Wave 300 XL

Czas wysyłki zamówienia 24-48h

Waga netto 1000g.;

Zapytaj o produkt
Dolphin Wave 300 XL

Dolphin Wave 300 XL

 

Liczba sztuk:
Koszty dostawy

Odkurzacz Dolphin Wave 300XL

Odkurzacze Wave

Do basenów publicznych o długości 25 - 60 m

Dolphin Wave 300XL jest największym, a także najbardziej zaawansowanym technicznie odkurzaczem przeznaczonym do czyszczenia dużych basenów publicznych o długości od 25 do 60 m i głębokości do 7 m (baseny olimpijskie i wszelkiego typu duże baseny w parkach wodnych). Odkurzacz efektywnie czyści i odkurza dno basenu usuwając gromadzące się na nich naloty. Systematyczne stosowanie odkurzacza powoduje usunięcie większości zanieczyszczeń z basenu i zapobiega powstawaniu większych skupisk bakterii i glonów.

W trakcie odkurzania usuwane są także zanieczyszczenia organiczne, co w znacznym stopniu zmniejsza zużycie chloru i innych preparatów chemicznych używanych do uzdatniania wody basenowej. Ponadto praca odkurzacza w basenie powoduje dodatkowe wymieszanie wody, co jest także czynnikiem redukującym zużycie środków chemicznych. Wszystkie zanieczyszczenia zbierane są w dostępnych od góry dwóch workach filtracyjnych, które mogą być wielokrotnie płukane pod bieżącą wodą, a także wyprane w pralce mechanicznej. Posiadają one dużą objętość umożliwiając wyczyszczenie dużego i brudnego basenu w jednym cyklu pracy. Montaż worków jest bardzo prosty i polega na wsunięciu plastykowego pierścienia worka do gniazda i zamknięciu zatrzasku. Zapełnienie worków filtracyjnych sygnalizowane jest diodą na panelu sterującym MMI, co wskazuje na konieczność ich wyczyszczenia. Wraz z odkurzaczem dostarczane są dwa superdokładne worki o dokładności filtrowania 50 μm do usuwania najdrobniejszych zanieczyszczeń, dwa dokładne worki 70 μm do codziennego czyszczenia basenów oraz dwa worki zgrubne o dokładności filtrowania 150 μm.

Odkurzacz wyposażony został w dwie aktywne szczotki główne PVC (przednia i tylna), jak również w cztery aktywne szczotki boczne PVC. Obracają się one z prędkością 1,5 razy większą od kół napędowych pasków trakcyjnych. Zapewnia to skuteczne usuwanie skupisk bakterii, glonów i innych zanieczyszczeń z dna i narożników basenu. W przeciwieństwie do innych mniejszych odkurzaczy napęd odkurzacza zapewniają wykonane ze specjalnego tworzywa paski trakcyjne, a nie szczotki. Przewód pływający znajduje się na rolce zwijającej wyposażonej w obrotnicę, skąd jest automatycznie pobierany przez odkurzacz podczas cyklu pracy. Składany uchwyt umożliwia ręczne zwinięcie przewodu po zakończeniu pracy. Dolphin Wave 300XL wyposażony został w dwa silniki napędowe oraz w mikroprocesorowy układ sterowania i autodiagnostyki z nowym algorytmem skanowania.

Nowością jest zastosowanie oddzielnego modułu nawigacyjnego wyposażonego w kompas, żyroskop, przyśpieszeniomierz i pochyłomierz. Kompas zachowuje kierunek względem ziemi, żyroskop zachowuje stały kierunek względem punktu startowego, natomiast przyśpieszeniomierz i pochyłomierz służą do detekcji ścian basenu. Moduł nawigacyjny stosuje cztery metody detekcji ścian basenu: 

 • żyroskop – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę, czujnik wykrywa, że brak postępu w ruchu,

 • przyśpieszeniomierz – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę, czujnik wykrywa opóźnienie i tym samym ścianę, 

 • pochyłomierz – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę pod kątem większym niż 45 to czujnik wykrywa ścianę,

 • jeśli odkurzacz nie osiągnie ściany po przejechaniu ustawionej na panelu MMI długości basenu, to przejeżdża jeszcze dodatkowo 3 – 5 m traktując to jak osiągnięcie ściany.

Moduł nawigacyjny zapewnia poruszanie się odkurzacza po liniach prostych i równoległych w stosunku do linii startowej z odchyleniem nie przekraczającym 25 cm na długości 25 m na basenach z płaskim dnem i o prostokątnym kształcie. Dolphin Wave 300XL posiada umiejętność samoprogramowania cyklu pracy dla konkretnego basenu zapewniającą efektywny proces czyszczenia mimo różnych przeszkód znajdujących się w basenie jak wyspy, drabinki czy schody. W wyniku tego bardzo skutecznie czyści dno dużych basenów bez względu na ich typ i kształt, włącznie z basenami posiadającymi wypłycenia (plaże), basenami ze stromo podnoszącym się dnem (nawet do 35%) oraz z basenami posiadającymi wyspy i inne przeszkody.

Panel sterujący MMI

Umieszczony na wózku panel sterujący MMI (Man-Machine Interface) wyposażony jest w ekran LCD, przyciski POOL (Basen) i HOME (Powrót), cztery przyciski do obsługi menu oraz dwie czerwone diody (Pełny worek filtracyjny i Alarm). Parametry basenu i pracy odkurzacza można zaprogramować dla czterech basenów (Profil A, B, C i D), dzięki czemu każdorazowe uruchomienie odkurzacza wymaga jedynie wybrania odpowiedniego profilu.

Obsługa panelu jest bardzo przyjazna i nie wymaga większych kwalifikacji. Na panelu sterującym można także wprowadzić aktualną datę i czas, sprawdzić stan worków filtracyjnych (czy są brudne), wybrać profil basenu, wybrać rodzaj języka menu (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański), zobaczyć komunikaty błędów, statystykę oraz tryb serwisowy po wprowadzeniu hasła. Umieszczony na panelu pilot umożliwia wybór trybu pracy ręcznej i skierowanie odkurzacza do miejsc wymagających dodatkowego czyszczenia za pomocą czterech przycisków.

Na panelu MMI możliwy jest wybór następujących parametrów:

● Typ basenu:

     ►  prostokątny – domyślny, wszystkie kąty basenu proste i ściany basenu proste,

     ►  kształtowy – minimum jeden kąt basenu zaokrąglony bądź basen prostokątny z zagłębieniem

do skoków.

● Typ skanowania:

    ►krzyżowe – domyślne, zalecane dla wszystkich basenów bez ograniczeń, jak również z zagłębieniami

do skoków, czy krótkim czasie cyklu pracy,

    ►liniowe w lewo lub prawo,

    ►baseny z przeszkodami (jak wyspy) w lewo lub prawo – zapobiega zawinięciu się przewodu

zasilającego wokół przeszkody.

● Rozstaw torów jazdy odkurzacza:

    ►dokładny – około 30 cm,

    ►średni – około 60 cm,

    ►zgrubny – około 120 cm.

● Długość basenu:

    ►25, 30, 35, 40, 50 lub 60 metrów.

● Długość cyklu pracy:

   ►1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 lub 8 godzin.

● Czas zwłoki rozpoczęcia pracy:

   ►1, 2, 3, 4, 5, 6 godzin (umożliwia opadnięcie zanieczyszczeń na dno basenu).

Cechy odkurzacza Dolphin Wave 300XL

● Proste pierwsze uruchomienie i tryb szybkiego startu przy codziennej eksploatacji.

● Łatwość obsługi dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym:

  ►bardzo wygodny dostęp od góry do worków filtracyjnych – zdejmowanie i zakładanie każdego worka następuje za pomocą jednego zatrzasku,

  ►automatyczne operacje POOL (Basen) oraz HOME (Powrót) umożliwiają łatwą eksploatację odkurzacza bez zbędnego wysiłku,

  ►wygodny i prosty w obsłudze i programowaniu panel sterujący MMI z pilotem zdalnego sterowania.

● Efektywne skanowanie dna basenu dzięki zastosowaniu oddzielnego modułu nawigacyjnego. W wypadku awarii modułu odkurzacz ma wbudowany dodatkowy żyroskop, który umożliwia dokończenie czyszczenia basenu w prawidłowy sposób.

● Wbudowany system autodiagnostyki (analizator) umożliwia zapisanie parametrów pracy i występujących

usterek w pamięci typu flash za pomocą gniazda USB.

● Podwójny system aktywnych szczotek głównych oraz cztery aktywne szczotki boczne zapewniają skuteczne usunięcie zanieczyszczeń z dna i narożników basenu.

● Odkurzacz jest przeznaczony do wszystkich pokryć dna basenów – napęd odkurzacza zapewniają paski trakcyjne.

● Odkurzacz ma wbudowany mechanizm ułatwiający omijanie przeszkód w basenie oraz nadaje się do pracy w basenach posiadających wypłycenia (plaże).

● Zespół napędowy posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem.

● Wyposażony jest w wózek do wygodnego transportu i przechowywania odkurzacza wraz z przewodem pływającym, zasilaczem oraz panelem MMI z pilotem zdalnego sterowania.

● Prosta konstrukcja odkurzacza umożliwia obsługę serwisową i wymianę podstawowych części na basenie.

● Szkolenie obsługi na basenie zapewnia dystrybutor odkurzaczy Dolphin Wave 300XL.

● Sprawdzona niezawodność – dostarczany przez izraelską firmę Maytronics, światowego lidera w produkcji automatycznych odkurzaczy basenowych.

● Dolphin Wafe 300XL uważany jest w swojej klasie za odkurzacz posiadający najlepszy współczynnik ceny do osiągów. Odkurzacz został specjalnie zaprojektowany do długiej i niezawodnej pracy przy codziennym użytkowaniu. Elementy konstrukcyjne wykonano ze specjalnie wzmacnianych tworzyw sztucznych ze względu na trudną eksploatację na basenach publicznych zapewniając tym samym długoletnią i niezawodną pracę.

Dane Techniczne

 • Klasyfikacja wg Maytronics COMMERCIAL

 • Możliwości czyszczenia Dno basenu

 • Minimalna głębokość basenu 0,4 m

 • Maksymalna głębokość basenu 7 m

 • Zalecane parametry wody

 • Wolny chlor Maksymalnie 4 mg/l (ppm) Odczyn pH 7,0 – 7,8 Stężenie soli NaCl Maksymalnie 5000 mg/l (ppm) Temperatura 60 – 340 C

 • Napęd Podwójny DIAGNOSTIC Cykl pracy (czyszczenia) 1/2/3/4/5//6/7/8 godz.

 • Wydajność pompy 40 m3/godz.

 • Prędkość liniowa 15 m/min

 • Prędkość czyszczenia powierzchni 9 m2/min

 • Szerokość czyszczenia 0,6 m

 • Pokonywanie pochyłości dna do 350

 • Przewód pływający 3-żyłowy o długości 50 m z rolką zwijającą

 • System filtracji Po dwa worki filtracyjne - superdokładne, dokładne i zgrubne Dokładność filtracji 50 μm dla worka superdokładnego 70 μm dla worka dokładnego 150 μm dla worka zgrubnego

 • Szczotki Dwie aktywne szczotki główne PVC oraz cztery aktywne szczotki boczne PVC do czyszczenia ścian

 • Zasilacz Cyfrowy DOLHIN WAVE 230V EU

 • Napięcie zasilania pierwotne 230 V, 50-60 Hz, 500 W

 • Napięcie zasilania wtórne = 40 V

 • Stopień ochrony zasilacza IP 54

 • Zdalne sterowanie Tak, za pomocą panelu MMI i pilota zdalnego sterowania

 • Wózek transportowy Tak, z rolką zwijającą i obrotnicą przewodu pływającego

 • Masa (bez przewodu) 25 kg

 • Gwarancja 24 miesiące lub 3000 godz. pracy zespołu napędowego

Opakowanie

Każdy odkurzacz Dolphin Wave 300XL dostarczany jest w kartonie zawierającym:

 •  odkurzacz z przewodem pływającym,

 •  dwa worki filtracyjne superdokładne 50 μm,

 •  dwa worki filtracyjne dokładne 70 μm do codziennego czyszczenia basenów,

 •  dwa worki zgrubne 150 μm,

 •  wózek transportowy z rolką zwijającą i obrotnicą,

 •  zasilacz,

 •  panel MMI z pilotem zdalnego sterowania,

 •  instrukcję obsługi.