Elektrolizer AquaBlue Light
  • Elektrolizer AquaBlue Light
  • Elektrolizer AquaBlue Light
  • Elektrolizer AquaBlue Light
  • Elektrolizer AquaBlue Light
Magen

Elektrolizer AquaBlue Light

975,61 zł netto

1 200,00 zł brutto
Czas wysyłki zamówienia 24-48h
Na stanie:10000 szt.

Elektrolizer AquaBlue Light przeznaczony jest do basenów o objętości do 30 m3.

Waga netto 3000g.;

Zapytaj o produkt
Elektrolizer AquaBlue Light

Elektrolizer AquaBlue Light

Elektrolizer AquaBlue Light przeznaczony jest do basenów o objętości do 30 m3.

 

Liczba sztuk:
Koszty dostawy

Elektrolizer AquaBlue Light przeznaczony jest do basenów o objętości do 30 m3. Zalecana ilość soli w wodzie 2500 - 3000 ppm (mg/l). Posiada automatyczny tryb czyszczenia elektrody chloru (zmiana polaryzacji). Trwałość elektrody chloru - 5 000 h. W dostawie wszystkie materiały montażowe. Gwarancja - 2 lata, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu podczas eksploatacji, jak elektroda chloru

Roztwór soli w wodzie basenowej jest wykorzystywany do wytwarzania kwasu podchlorawego, jednego z najbardziej skutecznych dezynfektantów i utleniaczy. Urządzeniami służącymi do wytwarzania wolnego chloru w słonej wodzie przy wykorzystaniu zjawiska elektrolizy i dysocjacji są właśnie elektrolizery. Stosując elektrolizer nie trzeba magazynować niebezpiecznych substancji chemicznych, jak podchloryn sodu czy inne związki chloru. Słona woda sprawia wrażenie „miękkiej”, a wskutek braku chloramin woda nie ma przykrego zapachu czy smaku chloru i wyeliminowany zostaje jej drażniący wpływ na oczy i błony śluzowe.

AquaBlue Light należą do najprostszych w montażu iobsłudze, a zarazem najtańszych elektrolizerów basenowych. Produkowane przez izraelską firmę MAGEN są przeznaczone do naziemnych składanych bądź nadmuchiwanych basenów o objętości do 30 m3.

Elektrolizery AquaBlue Light składają się z dwóch części – celi z elektrodą chloru w niebieskiej obudowie montowanej w basenie oraz sterownika (zasilacza) montowanego poza basenem na pionowej ścianie bądź też umieszczonego na poziomym podłożu w pobliżu basenu.

Elektrolizer AquaBlue Light nie posiada żadnych elementów regulacyjnych i ich obsługa nie wymaga żadnych kwalifikacji, gdyż zawartość wolnego chloru regulowana jest poprzez czas włączenia elektrolizera, co najlepiej zrealizować przez wyłączenie zasilania lub zegar tygodniowy (timer).

Pamiętaj, by okresowo sprawdzać parametry wody basenowej. Zalecamy wykonywanie badania wody (odczyn pH i wolny chlor) przynajmniej raz na tydzień. Woda w basenie powinna spełniać niżej podane parametry. Utrzymywanie przedstawionych para-metrów na zalecanych poziomach gwarantuje najbardziej optymalne warunki do kąpieli.

Podstawy działania elektrolizera

Po rozpuszczeniu soli i włączeniu elektrolizera w wodzie następuje proces elektrolizy i dysocjacji w wyniku czego w wodzie powstaje kwas podchlorawy, zwany wolnym chlorem, który jest zaraz po ozonie najskuteczniejszym dezynfektantem i utleniaczem oraz bardzo szybko i skutecznie niszczy wszelkiego typu bakterie, glony i grzyby. Dysocjacja jest procesem odwracalnym, a w wyniku działania promieni słonecznych i temperatury następuje rozpad kwasu podchlorawego. Jony chloru łączą wówczas się z sodem z zasady NaOH tworząc ponownie sól NaCl. Zatem sól rozpuszczona w wodzie nie ulega zużyciu, a zostaje jedynie usuwana z wodą podczas płukania filtrów czy wychlapywania z basenu. Okresowo należy uzupełniać zawartość soli w wodzie.Gdy woda w basenie jest twarda istnieje niebezpieczeństwo osadzania się na katodzie (-) związków wapnia. Tworzący się na katodzie (-) kamień utrudnia przepływ prądu i powoduje szybsze zużycie elektrod. Nagromadzony na płytkach elektrod kamień powinien być usunięty, jak opisano w instrukcji obsługi, gdyż obniża on skuteczność produkcji chloru i skraca żywotność elektrod. Bliższe informacje na ten temat możesz znaleźć w kartach katalogowych pozostałych elektrolizerów firmy MAGEN – Resilience E lub Resilience D Plus.

Cechy Elektrolizerów

• Bardzo prosty montaż celi chloru w basenie za pomocą samoprzylepnych rzepów.

• Wykonana z tytanu elektroda pokryta jest specjalnym stopem.

• Automatyczna zmiana polaryzacji elektrody chloru w celu uniknięcia osadzania się osadów jest ustawiona fabrycznie.

• W celu przedłużenia żywotności elektrody chloru przy spadku temperatury wody poniżej 170 C elektrolizer powinien zostać wyłączony,

• Wizualnie sprawdzaj 2 – 3 razy w miesiącu, czy na płytkach elektrody nie osadził się kamień. W wypadku jego obecności należy przeprowadzić czyszczenie opisane w instrukcji obsługi.

• Gwarancja – 2 lata, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu podczas eksploatacji, jak elektroda chloru.

Dane techniczne

Elektrolizery AquaBlue Light dostarczane są w kartonie zawierającym:

1. Elektrolizer

2. Cela/elektroda chloru

3. Samoprzylepne rzepy do montażu celi w basenie – 2 szt

4. Uchwyt ścienny do montażu sterownika

5. Kołki plastikowe do montażu uchwytu – 2 szt

6. Instrukcja obsługi