Pompa membranowa VCL 0501
  • Pompa membranowa VCL 0501
Kod produktu: VCL0501
EMEC

Pompa membranowa VCL 0501

1 430,08 zł netto

1 759,00 zł brutto
Czas wysyłki zamówienia 24-48h
Na stanie:1000 szt.

Pompa membranowa o wydajności 1 l/h przy 5 barach. Regulacja wydajności poprzez zmianę częstotliwości dozowania. Podzielnik 1/10. Wyposażona w głowicę, zawór dozujący oraz zawór stopowy z filtrem i czujnikiem poziomu z PVDF. Przewody dozujące 4x6 mm. Gwarancja - 2 lata.

Zapytaj o produkt
Pompa membranowa VCL 0501

Pompa membranowa VCL 0501

Pompa membranowa o wydajności 1 l/h przy 5 barach. Regulacja wydajności poprzez zmianę częstotliwości dozowania. Podzielnik 1/10. Wyposażona w głowicę, zawór dozujący oraz zawór stopowy z filtrem i czujnikiem poziomu z PVDF. Przewody dozujące 4x6 mm. Gwarancja - 2 lata.

 

Liczba sztuk:
Koszty dostawy

Membranowe pompy dozujące stosowane są powszechnie w uzdatnianiu wody oraz w przemyśle chemicznym, a podstawowym wymogiem jest precyzyjne i niezawodne dozowanie. Warunek ten spełniają naścienne pompy typu VCL o sterowaniu stałym (włącz/wyłącz) z regulowaną wydajnością poprzez zmianę częstotliwości dozowania. Pompy te są stosowane do dozowania z małymi i średnimi wydajnościami rzędu 1 – 16 l/godz. Działanie membranowej pompy dozującej polega na cyklicznych ruchach membrany wymuszanych za pomocą elektromagnesu. Gdy membrana porusza się do przodu wewnątrz głowicy powstaje ciśnienie, które powoduje wypływ dozowanej substancji z głowicy przez tłoczny zawór zwrotny. Po zakończeniu impulsu elektrycznego sprężyna cofa membranę z powrotem do pozycji początkowej zasysając jednocześnie ciecz z pojemnika do głowicy pompy poprzez ssawny zawór zwrotny.

Zawór dozujący z PVDF

Zawór stopowy z filtrem i czujnikiem poziomu z PVDF

Umieszczony na głowicy ręczny zawór odpowietrzający umożliwia odpowietrzenie pompy, jednakże pompa może być dostarczona na żądanie z głowicą samoodpowietrzającą (pompy typu VACL). Pompy VCL wyposażone są w bardzo trwałe napędy elektromagnetyczne nie zawierające części ulegających szybkiemu zużyciu. Podstawowe elementy pompy stykające się z dozowanymi substancjami jak głowica, zawór stopowy z czujnikiem poziomu, zawór dozujący i membrana wykonane są z odpornych na większość substancji chemicznych tworzyw sztucznych. Zawory ssawne i tłoczne na głowicy w celu zapewnienia całkowitej szczelności wyposażone są w dwie kulki ze spieku ceramicznego. Dzięki temu pompy VCL mogą być stosowane do dozowania większości agresywnych substancji, w tym kwasu siarkowego, solnego, podchlorynu sodu itp.

Dozowanie koagulanta w instalacjach basenowych

Pompa w wykonaniu specjalnym jest przeznaczona tylko do dozowania koagulanta i nosi oznaczenie VCLG0503. Pompa ta ma zmieniony elektroniczny układ sterowania pozwalający na bardzo precyzyjną regulację wydajności w zakresie 10 – 200 ml/godz poprzez zmianę częstotliwości dozowania.

W przypadku dozowania koagulanta zaleca się przeprowadzenie kalibracji pompy, czyli wyznaczenie rzeczywistej wydajności pompy (zależnej także od przeciwciśnienia w rurociągu) przy po-mocy cylindra pomiarowego z podziałką i ustawienie zalecanej przez producenta wydajności dozowania stosownie do wydajności pompy obiegowej basenu.

Cechy pomp VCL/VCLG

• Montaż naścienny (pionowy).

• Technologia mikroprocesorowa - regulacja wydajności poprzez zmianę częstotliwości dozowania.

• Zmiana częstotliwości dozowania umożliwia zmianę wydajności w zakresie 10% - 100%, jednakże dokładne i powtarzalne dozowanie jest gwarantowane w zakresie 30% – 100%.

• Pompa wyposażona jest w podzielnik 1/10.

Dane techniczne

Napęd: 

Sterowanie: 

Wydajność: 

Ciśnienie: 

Regulacja 

Podzielnik: 

Maksymalna ilość skoków membrany: 

Zasilanie: 

Wysokość zasysania:

Lepkość dozowanej substancji:

Temperatura otoczenia: 

Temperatura dozowanej substancji: 

Temperatura składowania i transportu: 

Emitowany hałas: 

Klasa ochrony: 

Masa pompy: 2,2 kg

Gwarancja: 24 miesiące

elektromagnetyczny

stałe (włącz/wyłącz)

wg poniższej tabeli

wydajności: poprzez zmianę częstotliwości dozowania

1/10

180 1/min

230 V, 50 Hz (180 – 270 V)

maksymalnie 1,5 m

do 100 CPS

0 – 45 C

0 – 50 C

-10 C do +50 C

70,4 db(A)

IP 65

2,2 kg

24 miesiące