Pompa perystaltyczna VPERN12-3
  • Pompa perystaltyczna VPERN12-3
  • Pompa perystaltyczna VPERN12-3
  • Pompa perystaltyczna VPERN12-3
  • Pompa perystaltyczna VPERN12-3
Kod produktu: PBV4337274FT
FWT

Pompa perystaltyczna VPERN12-3

642,28 zł netto

790,00 zł brutto
Czas wysyłki zamówienia 24-48h
Na stanie:20 szt.

Pompa perystaltyczna VPERN4-3 o wydajności 4 l/h przy 3 barach. Precyzyjna regulacja wydajności w zakresie 0% - 100%.Wyposażona w zawór stopowy i dozujący oraz przewody dozujące 4x6 mm. Wężyk dozujący z santoprenu (na życzenie z silikonu). Gwarancja - 2 lata.

Waga netto 1000g.;

Zapytaj o produkt
Pompa perystaltyczna VPERN12-3

Pompa perystaltyczna VPERN12-3

Pompa perystaltyczna VPERN4-3 o wydajności 4 l/h przy 3 barach. Precyzyjna regulacja wydajności w zakresie 0% - 100%.Wyposażona w zawór stopowy i dozujący oraz przewody dozujące 4x6 mm. Wężyk dozujący z santoprenu (na życzenie z silikonu). Gwarancja - 2 lata.

 

Liczba sztuk:
Koszty dostawy

Elementem ssawno-tłocznym w pompach perystaltycznych jest wężyk dozujący dociskany do obudowy przez obracające się w uchwycie rolki. Zmiana objętości wężyka powoduje kolejno zasysanie i wytłaczanie dozowanej substancji. Uchwyt z trzema rolkami dozującymi poruszany jest za pomocą silniczka elektrycznego z przekładnią, którego obroty, a zarazem wydajność pompy można płynnie zmieniać w zakresie od 10% do 100% za pomocą pokrętła umieszczonego na obudowie pompy. Pompy perystaltyczne są pompami samozasysającymi i nie wymagają odpowietrzania oraz mogą pracować bez dozowanej substancji (na sucho). Dlatego też nie są wyposażone w czujnik poziomu cieczy w pojemniku z dozowaną substancją. Dzięki zastosowaniu trzech rolek dozujących, jedna z nich zawsze dociska wężyk dozujący do obudowy i wskutek tego nie ma możliwości spłynięcia cieczy z przewodu ssawnego do pojemnika, czy powstania tzw. lewara hydraulicznego w przypadku, gdy zawór dozujący znajduje się poniżej pojemnika z dozowaną substancją.

Pompy VPERN ze względu na prostą konstrukcję, cichą pracę i przystępną cenę są szczególnie zalecane do dozowania środków chemicznych w instalacjach uzdatniania wody wanien SPA, base-nów hotelowych, prywatnych itp. Pompy o wydajności 1 l/h (VPERN1-3) przeznaczone są do dozowania środków chemicznych w wannach SPA i basenach o objętości do 100 m3

Pompy VPERN/VPERK wyposażone są w diodę LED, która świeci się na zielono podczas pracy pompy. Od spodu obudowy pompy umieszczony jest wyłącznik, który umożliwia włączenie i wyłą-czenie pompy.

Dozowanie koagulantu w instalacjach basenowych

Pompa VPERN1-3 w wykonaniu specjalnym przeznaczona jest do dozowania koagulantu i nosi oznaczenie VPERK1-3. Pompa ta ma zmieniony elektroniczny układ sterowania. W celu uzyskania małych wydajności pompa dozuje w cyklu przerywanym, to znaczy 8 sekund dozowania i następnie około 80 sekund postoju. Dodatkowo obroty silnika można regulować w sposób ciągły za pomocą pokrętła uzysku-jąc przez to precyzyjną zmianę wydajności w zakresie 10 - 80 ml/godz. Jedna kreska podziałki wokół pokrętła odpowiada orientacyjnie zmianie wydajności o około 8 – 10 ml/godz.

W przypadku dozowania koagulantu zaleca się przeprowadzenie kalibracji pompy, czyli wyzna-czenie rzeczywistej wydajności pompy (zależnej także od przeciwciśnienia w rurociągu) przy po-mocy cylindra pomiarowego z podziałką i ustawienie zalecanej przez producenta wydajności do-zowania stosownie do wydajności pompy obiegowej basenu.

Cechy pomp VPERN

• Prosta konstrukcja i cicha praca pomp.

• Wraz z pompami dostarczany jest filtr z zaworem stopowym wargowym, zawór dozujący wargowy, przewód ssawny i tłoczny (po 2 m).

• Wymiana wężyka dozującego jest bardzo prosta i możliwa do wykonania przez każdego użytkownika.

• Możliwość płynnej regulacji wydajności w zakresie 10 – 100%.

• Brak konieczności odpowietrzania pomp.

• Ekonomiczna praca dzięki niskiemu poborowi mocy rzędu 5 W.

• Zgodna z normami europejskimi CE.

Dane techniczne

Wydajność (l/godz.)

Wydajność na 1 obrót (ml)

Maksymalne ciśnienie (bar)

Maks. wysokość zasysania (m)

Obroty rolki dozującej (1/min)

Wężyk dozujący (mm x mm)

Przewód ssawny i tłoczny (mm x mm)

Moc (W)

Masa (kg)

Gwarancja

Zasilanie

Bezpiecznik

Przewód zasilający:

Klasa ochrony

Temperatura otoczenia

12

1,85

3

2

70

3,2 x 9,6

4 x 6

5

0,8

24 miesiące

90 – 260 V, 50/60 Hz

315 mA zwłoczny

3 m bez wtyczki

IP 65

5 – 40 C przy wilgotności względnej 80%

Opakowanie

Każda wersja pompy dostarczana jest w kartonie zawierającym:

• pompę,

• filtr z zaworem stopowym wargowym,

• zawór dozujący wargowy,

• przewód ssawny PVC 4 x 6 mm – 2 m,

• przewód tłoczny PE 4 x 6 mm – 2 m,

• instrukcję obsługi.

Wymiary pomp