Dolphin Wave 300XL jest największym, a także najbardziej zaawansowanym technicznie odkurzaczem przeznaczonym do czyszczenia dużych basenów publicznych o długości od 25 do 60 m i głębokości do 7 m (baseny olimpijskie i wszelkiego typu duże baseny w parkach wodnych).
Odkurzacz efektywnie czyści i odkurza dno basenu usuwając gromadzące się na nich naloty. Systematyczne stosowanie odkurzacza powoduje usunięcie większości zanieczyszczeń z basenu i zapobiega powstawaniu większych skupisk bakterii i glonów.
W trakcie odkurzania usuwane są także zanieczyszczenia organiczne, co w znacznym stopniu zmniejsza zużycie chloru i innych preparatów chemicznych używanych do uzdatniania wody basenowej. Ponadto praca odkurzacza w basenie powoduje dodatkowe wymieszanie wody, co jest także czynnikiem redukującym zużycie środków chemicznych.
Wszystkie zanieczyszczenia zbierane są w dostępnych od góry dwóch workach filtracyjnych, które mogą być wielokrotnie płukane pod bieżącą wodą, a także wyprane w pralce mechanicznej.
Posiadają one dużą objętość umożliwiając wyczyszczenie dużego i brudnego basenu w jednym cyklu pracy. Montaż worków jest bardzo prosty i polega na wsunięciu plastykowego pierścienia worka do gniazda i zamknięciu zatrzasku.
Zapełnienie worków filtracyjnych sygnalizowane jest diodą na panelu sterującym MMI, co wskazuje na konieczność ich wyczyszczenia.
Wraz z odkurzaczem dostarczane są dwa superdokładne worki o dokładności filtrowania 50 µm do usuwania najdrobniejszych zanieczyszczeń, dwa dokładne worki 70 µm do codziennego czyszczenia basenów oraz dwa worki zgrubne o dokładności filtrowania 150 µm.
Odkurzacz wyposażony został w dwie aktywne szczotki główne PVC (przednia i tylna), jak również w cztery aktywne szczotki boczne PVC. Obracają się one z prędkością 1,5 razy większą od kół napędowych pasków trakcyjnych. Zapewnia to skuteczne usuwanie skupisk bakterii, glonów i innych zanieczyszczeń z dna i narożników basenu.
W przeciwieństwie do innych mniejszych odkurzaczy napęd odkurzacza zapewniają wykonane ze specjalnego tworzywa paski trakcyjne, a nie szczotki.
Przewód pływający znajduje się na rolce zwijającej wyposażonej w obrotnicę, skąd jest automatycznie pobierany przez odkurzacz podczas cyklu pracy. Składany uchwyt umożliwia ręczne zwinięcie przewodu po zakończeniu pracy.
Dolphin Wave 300XL wyposażony został w dwa silniki napędowe oraz w mikroprocesorowy układ sterowania i autodiagnostyki z nowym algorytmem skanowania.
Nowością jest zastosowanie oddzielnego modułu nawigacyjnego wyposażonego w kompas, żyroskop, przyśpieszeniomierz i pochyłomierz. Kompas zachowuje kierunek względem ziemi, żyroskop zachowuje stały kierunek względem punktu startowego, natomiast przyśpieszeniomierz i pochyłomierz służą do detekcji ścian basenu.
Moduł nawigacyjny stosuje cztery metody detekcji ścian basenu:
- żyroskop – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę, czujnik wykrywa, że brak postępu w ruchu,
- przyśpieszeniomierz – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę, czujnik wykrywa opóźnienie i tym samym ścianę,
- pochyłomierz – kiedy odkurzacz uderzy w ścianę pod kątem większym niż 45 to czujnik wykrywa ścianę,
- jeśli odkurzacz nie osiągnie ściany po przejechaniu ustawionej na panelu MMI długości basenu, to przejeżdża jeszcze dodatkowo 3 – 5 m traktując to jak osiągnięcie ściany.
Moduł nawigacyjny zapewnia poruszanie się odkurzacza po liniach prostych i równoległych w stosunku do linii startowej z odchyleniem nie przekraczającym 25 cm na długości 25 m na basenach z płaskim dnem i o prostokątnym kształcie.
Dolphin Wave 300XL posiada umiejętność samoprogramowania cyklu pracy dla konkretnego basenu zapewniającą efektywny proces czyszczenia mimo różnych przeszkód znajdujących się w basenie jak wyspy, drabinki czy schody. W wyniku tego bardzo skutecznie czyści dno dużych basenów bez względu na ich typ i kształt, włącznie z basenami posiadającymi wypłycenia (plaże), basenami ze stromo podnoszącym się dnem (nawet do 35%) oraz z basenami posiadającymi wyspy i inne przeszkody.
-
FILM POKAZOWY
- Dolphin Wave 300 XL
- Do basenów o długości do 25 - 60 m
- Klasa wg Maytronics - Commercial
- Czyszczenie – dno basenu
- Napęd - – podwójny Diagnostic
- Cykl pracy – 1/2/3//4/5/6/7/8 godz. po zaprogramowaniu
- Wydajność pompy – 40 m³/godz.
- Przewód pływający - 50 m, z obrotnicą w rolce zwijającej
- Filtr – dwa worki filtracyjne superdokładne (50 µm), dokładne (70 µm) oraz zgrubne (150 µm)
- Szczotki – dwie główne aktywne PVC i cztery boczne PVC
- Zdalne sterowanie – tak, za pomocą panelu MMI i pilota zdalnego sterowania
- Wózek – tak, z rolką zwijającą
- Masa - 25 kg
- Gwarancja – 24 miesiące lub 3000 godz. pracy zespołów napędowych