Chlor do basenu Chlortix - 35 kg
  • Chlor do basenu Chlortix - 35 kg
Gotix

Chlor do basenu Chlortix - 35 kg

220,37 zł tax excl.

238,00 zł s dph
Czas wysyłki zamówienia 24-48h
Skladem:917 pcs.

Stabilizowany podchloryn sodu

Produkt do użytku profesjonalnego sprzedaż tylko podmiotom profesjonalnym.

WYSYŁKA ADR

Net weight 35000g.;

Ask about product
Chlor do basenu Chlortix - 35 kg

Chlor do basenu Chlortix - 35 kg

Stabilizowany podchloryn sodu

Produkt do użytku profesjonalnego sprzedaż tylko podmiotom profesjonalnym.

WYSYŁKA ADR

 

Amount products:
Delivery costs

ChlorTix - płynny roztwór stabilizowanego podchlorynu sodu przeznaczony do dezynfekcji wody basenowej i pitnej oraz powierzchni mających kontakt z żywnością i środkami żywienia zwierząt.

PRODUKT DO PROFESJONALNEGO UŻYTKU. Sprzedaż tylko działalnościom gospodarczym.

Nasz produkt posiada stwierdzone działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze (w zakresie wirusów polio i adeno).

Niszczy patogeny takie jak:

  • Escherichia coli
  • Pseudomonas aeruginosa
  • Staphylococcus aureus
  • Enterococcus hirae
  • Legionella pneumophila
  • Candida albicans
  • Aspergillus Niger
  • Wirus polio
  • Wirus adeno

Sposób użycia:

Dezynfekcja wody basenowej:

W przypadku stwierdzenia skażenia wody, podłączyć pojemnik z preparatem do stacji uzdatniania wody. Zadać stężenie robocze na 0,6mg/1g. Efekt bakteriobójczy i grzybobójczy uzyskujemy po 60 minutach. Po tym czasie zneutralizować wolny chlor w wodzie basenowej za pomocą tiosiarczanu sodu, przewentylować halę basenową do zaniku duszącego zapachu.. Ludzie mogą korzystać z basenu, gdy zawartość chloru w wodzie basenowej spadnie do poziomu 0,3-0,6mg/l. Po procesie dezynfekcji pozostałości wolnego chloru powinny być zgodne z wartościami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Dezynfekcja wody pitnej:

W przypadku stwierdzenia skażenia wody, podłączyć pojemnik z preparatem do stacji uzdatniania wody. Zadać stężenie robocze na 0,6mg/1g. Efekt bakteriobójczy i grzybobójczy uzyskujemy po 60 minutach. Woda nadaje się do picia gdy zawartość chloru spadnie poniżej poziomu 0,3mg/l. Przewentylować pomieszczenie w którym dokonano dezynfekcji do zaniku duszącego zapachu. Po procesie dezynfekcji pozostałości wolnego chloru powinny być zgodne z wartościami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi

W celu sprawdzenia zawartości wolnego chloru zalecamy korzystanie z dostępnych w naszej ofercie urządzeń pomiarowych (testów kolorymetrycznych lub fotometru).

Dezynfekcja powierzchni mających kontakt z żywnością i z środkami żywienia zwierząt (rurociągi, karmiki dla zwierząt, chłodnie itp.):

Preparat można stosować tylko na powierzchnie odporne na działania alkaliów. Na dezynfekowaną powierzchnię nanieść roztwór roboczy zawierający 5g preparatu  na 1 l wody. Efekt bakteriobójczy i grzybobójczy uzyskujemy po 60 minutach. Spłukać dezynfekowaną powierzchnię wodą o jakości wody pitnej. Przewentylować pomieszczenie w którym dokonano dezynfekcji do zaniku duszącego zapachu.

Preparat wykazuje działanie wirusobójcze na czyszczonych powierzchniach w stężeniu 3%. W celu osiągnięcia takiego efektu należy na dezynfekowaną powierzchnię nanieść roztwór roboczy zawierający 30g preparatu  na 1 l wody. Efekt wirusobójczy uzyskujemy po 5 minutach. Spłukać dezynfekowaną powierzchnię wodą o jakości wody pitnej. Przewentylować pomieszczenie w którym dokonano dezynfekcji do zaniku duszącego zapachu

Bezpieczeństwo:

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Należy unikać: wdychania, kontaktu ze skórą, oczami oraz spożywania. W wypadku narażenia postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie produktu.

Niebezpieczny dla środowiska w szczególności organizmów wodnych.

Produkt należy przechowywać w oryginalnym pojemniku, w chłodnych i przewiewnych pomieszczeniach z dala od substancji utleniających, kwasów i substancji łatwopalnych. Pojemnik powinien być wyraźnie oznakowany. Chronić przed wilgocią i kontaktem z innymi substancjami. Zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Temperatura składowania 5 - 25°C.

Skład:

Substancja czynna: Podchloryn sodu CAS: 7681-52-9 [zaw. 177 g/l - 221 g/l, w tym zawartość aktywnego chloru: 168 g/l - 210 g/l]

Termin ważności: 6 miesięcy od daty produkcji.