Chlortix Multi tabletki 20g - 1 kg
Chlortix Multi tabletki 20g - 1 kg

Chlor do basenu multifunkcyjny - wolno rozpuszczalny - potwierdzone działanie bakteriobójcze. 

36,90 zł
Produkt dostępny w czasie
DOSTĘPNY

Opis

Chlor do basenu - multifunkcyjne tabletki do basenów przydomowych. Wysoka skuteczność. Potwierdzone działanie bakteriobójcze. 

Zakres stosowania:

Preparat bakteriobójczy, grzybobójczy - do dezynfekcji wody basenowej.

 

Działanie:

Stwierdzono, iż preparat niszczy patogeny takie jak:

  •   Escherichia coli
  •   Pseudomonas aeruginosa
  •   Staphylococcus aureus
  •   Enterococcus hirae
  •   Legionella pneumophila
  •   Candida albicans
  •   Aspergillus niger

 

Sposób użycia:

Przy napełnianiu basenu wodą o jakości wody przeznaczonej do spożycia należy doprowadzić pH do poziomu 6,9-7,2. Przy włączonej pompie cyrkulacyjnej zapewniającej stałe i równomiernie mieszanie wody - zastosować 65 g  preparatu ChlorTix Multi na 10 m3 wody (efekt bakteriobójczy uzyskujemy po okresie 24 h).

4 tabletki  o gramaturze 20 g.

Zaleca się powtórzenie czynności raz w tygodniu. Duża liczba osób korzystających z basenu oraz silne nasłonecznienie wpływają na szybsze zużycie chloru w wodzie basenowej. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji zaleca się po 3 dniach dodać 30 g preparatu ChlorTix Multi na 10 m3 wody.

Preparat ChlorTix Multi można dawkować bezpośrednio za pomocą skimera lub pływaka dozującego. Zaleca się również sposób dozowania za pomocą śluzy dozującej. Nigdy nie należy dozować preparatu bezpośrednio do basenu. Grozi to miejscowym odbarwieniem folii basenowej.

Po procesie dezynfekcji pozostałości wolnego chloru powinny być zgodne z wartościami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2007 r., Nr 61, poz. 417 z późn. zm.).

Skład:

1000 g produktu zawiera 970 g substancji czynnej - symklosen  CAS: 87-90-1, WE: 201-782-8 [zaw. aktywnego chloru min 800 g], siarczan miedzi, siarczan glin, kwas borowy

 Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu

Szczegóły produktu

2934 Przedmioty